Lite hopp i tidslinjen. Kreta från september -25
Lite hopp i tidslinjen från min vistelse i Portugal. Jag har lite si och så ordning på bilderna och lite oreda från mitt senaste tillvaro och flytt i utlandet. I söndags flyttade jag till Kreta utanför Heraklion, staden Gasi. I den mest magiska lägenhet man kan tänka sig med helt underbar utsikt och stort samt fräsht. Även bra pris 390 euro plus el som jag kommer få hyra till 15/6-2026.
Mellan Protugal och Kreta har jag bott 10 månader på ön Rhodos i Grekland med men Kreta äventyret ser jag fram emot och ska bli väldig spännande resa. Jag träffa kärleken i Portugal med stort hjärta, Rhodos träffa jag en fantastisk fin vän som kommer flytta till Kreta om några veckor. Sedan ska jag på tjejmiddag på lördag och lära känna nya människor.
Blev lite spoiler för er som följer min blogg på vad som händer september 2025 men kommer gå tillbaka till de sista äventyren i Portugal innan jag kommer berätta om Rhodos och sen Kreta.
Om någon av er som läser bloggen gillar de ni får följa får ni gärna dela någon kommentar, alltid kul och veta vem man inspirerar eller tankar ni får av min resa att följa hjärtas väg i mitt liv och leva livet utomlands.
Projekt är just nu också en biografi om mitt liv. Skrivit på ungefär 100 sidor. Dessutom större lägenhet kommer målandet tas upp mer igen. Min coaching och tarotläggning kan ni finna på min bokadirekt sida. Mer inspiration om följa sitt hjärta och min kreativitet kan ni finna här.




