tor. maj 21st, 2026

Thessaloniki kvällstid & Parea Beach!

Det var mysigt och strosa runt i Thessaloniki. Det är en fin stad och skulle kunna tänka mig att bo i en sån stad. Funderar lite på livet och hur livet är. Relationen till sig själv hur den är sann och hur man kan inse att man kan bli trött på sig själv och bara vilja kräkas men samtidigt vilja busa, krama och uppleva saker med henne, varje dag. 

Spegeln som är att inse och älska sig varje dag trots vad som kommer att komma dag efter dag. Det är så lätt och klaga på en partner men när man bara har sig själv. Vilka dagar man bara vill lägga sig ner och skrika, vilka dagar man bara vill gå omkring och må bra med sig själv. Höra vattnets lugna polande och sätta sig på en bus för nya upptäckter.

Sista dagen innan hemfärden satte jag mig på bussen mot nya resemål. Jag hamnade först på fel buss så kom ditt lite sent men kom iaf ditt. Parea Beach. 🙂 Lite mer om relationen till sig själv i min självhjälpsbok

Relationen till mig själv genom berg och dalar. – Kampen och modet till att bli den jag kom hit för att vara” som ni kan finna här. Min bokadirekt sida här om mina mediala tjänster. Flera inlägg som digital nomad i att leva livet utomlands finns här.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *