Bo utomlands - Rhodos Bo utomlands - Rhodos. Hyresvärden på Rhodos tog med mig ut…
Första utgången Rhodos
Första utgången Rhodos. I Grekland är det liv i utelivet till sent på natten. Med rätt folk är det ju bara super härligt att man kan få vara ute sent. Detta utan någon begränsning i öppettider som på samma sätt som i Sverige. Vi var nog ute till en 5 på morgonen. Det var trevligt och få se sig om lite på olika ställen på Rhodos och utelivet där. Men ska jag jämföra lite även om jag inte delat så mycket ännu från tiden på Kreta som jag är nu så har jag hittat ytterligare lite mer mig än där på Rhodos.
![]()
Det är det som både är charmen men ändå tidsåtgång att testa sig fram lite och se vad som händer tills man hittar det som är mer en själv. Nyfiken och utforskande så kommer man framåt i sin egen livsväg och själsresa. Jag tycker det fanns lite trevliga uteställen och hänga på men inte riktigt rätt sällskap. Främst för att hyresvärden var i princip det enda av dem som kunde engelska så det kändes lite avslaget utifrån att dansa och hänga blev det som blev det gemensamma i det hela.
Mer om mina projekt
Mer om min utomlands vistelse och den resan kan du finna här kring jag och ett gäng som var på en Egyptisk show och kulturella möten i Lissabon. Jag har också coaching och medial vägledning som ni kan boka på min bokadirekt sida. En spirituell podcast här samt en del annat konstnärligt som du kan se på denna hemsidan. Ha det bra där ute! 🙂


![]()