Gamla staden Rhodos Gamla staden Rhodos. Ja vad kunde man förvänta sig av ett nytt…
Museum gamla staden
Lite museum i gamla staden gick jag på denna dagen samt 5:d bio i stan. Härlig ledig dag på Rhodes runt 30 grader och fick endast regn på mig på 5:d bion men inget annars. 🙂
En fin dag i augusti på Rhodos med museum som var trevligt och strosa runt och kolla. Så fantastisk fin miljö och som alltid trevligt med sitt eget sällskap. Jag kan inte bara förstå hur mycket jag faktiskt har kul av att bara vara med mig själv ibland alltså. Jag har haft både sociala tider och varit populär tjej i Sverige men också den som utforskar både konstnärligt, mig själv och alla äventyr och utflykter.![]()
![]()
Sedan gick jag efter att jag gått runt i gamla staden och museumet till 5:d bion som finns i Rhodos stad. Den var ju lite kul med lite tecknad grekisk historia och lite annat. Och vatten fick jag på mig av bion.
Mer om relationen till sig själv, älska sig själv och hitta sig själv finns i inlägget här. Mer i bloggen om saker jag gjort i utlandet med promenad i Rhodos stad, här. Mina tjänster inom coaching och medial väg ledning finns ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()