Julmys på Kreta 2025 till 2026 är min tredje jul i södra Europa och jag…
BBQ hyresvärd & solande
Bilder från Gorgona Hotel. Det var det hotellet jag rymde till när jag fortfarande bodde på Rhodos i augusti för att kolla läget med boende på Kreta. Ett trevligt hotell med poolhäng, frukost buffe. Jag drog ditt någon gång innan säsongen var över i oktober när jag flyttat till ön. Var några riktigt fina dagar att sola och bada både vid det hotellet och vid första boendet jag hade på Kreta i området Amodara 8km väster om Heraklion.
H
yresvärden hade en BBQ för alla hyresgäster och han var en bra hyresvärd och kan rekommendera Albatross Apartment om man är i området på Kreta att hyra. Han har både boende lång tid över vinter men också för sommaren för någon natt om man vill. Väldigt trevligt ställe att bo. Boendet här i Amodora hade jag från 15 september 2025 till 15 februari 2026.
Jag hann och simma några gånger innan de stängde poolen i oktober. För mer inlägg om saker jag gjort här på Kreta finns här. Mina tjänster på bokadirekt där jag har medial vägledning, coaching och mina två böcker finns, här. Min spirituella podcast med senaste avsnittet om kreativitet och spirituellt här.











